اگر به دنبالآدرس خانه سالمندان استان همدانهستید، بهتر است قبل ازتصمیم گیری علاوه بر مکان قرارگیری آن ها، به امکانات، نحوه برخورد پرسنل، برنامه های روزانه و. دقت کنید. سالمندی دوره بسیار سخت و حساسی است و به دلیل شرایط جسمی و روحی خاص ن و مردان مسن، نگهداری از آنان در خانه کار راحتی نیست. از طرف دیگر سپردن والدین مسن به خانه سالمندان تصمیم بسیار سخت و پرچالشی است چرا که هم والدین و هم فرزندان به یکدیگر وابسته هستند و هیچ یک علاقه ای به جدایی ندارند، برخوردهای منفی اطرافیان این تصمیم گیری را سخت تر نیز می کند. در ادامه مقاله به بررسی کامل خانه سالمندان و مزایا و معایب آن می پردازیم. پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره در زمینهآدرس خانه سالمندان استان همدانمی توانید با مشاوران مرکزمشاوره روانشناسیحامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :آدرس خانه سالمندان استان همدان

آدرس خانه سالمندان استان همدان | دوره سالمندی و اهمیت آن

سالمندی یک دوره بسیار حساس در زندگی افراد است که طی آن توانایی فرد کاهش می یابد و در برابر بیماری های جسمی و روانی آسیب پذیرتر می شود. برای مثال سالمندان مبتلا به آایمر امکان مراقبت از خود را ندارند و مراقبان آن ها نیز دچار فشار روانی و مشکلات زیادی می شوند و ممکن است که نتوانند ارتباط عاطفی خوبی با آن ها برقرار کنند. ارتباط عاطفی با افراد سالمند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که فرد مسن مدت زیادی تنها بماند، دچار افسردگی می شود. به همین دلیل لازم است که برای سالمندان یک محیط امن و رضایت بخش فراهم شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینهآدرس خانه سالمندان استان همدانکلیک کنید.

آدرس خانه سالمندان استان همدان

مرکز نگهداری سالمندان یاس سفید همدان - شهرک بهشتی - میدان گل ها - بعد از تصفیه خانه آب

نگهداری از سالمند در خانه سالمندان

در بسیاری از مواقع، شرایط جسمی سالمند به صورتی است که امکان مراقبت صحیح از او در خانه وجود ندارد و به همین دلیل سپردن او به خانه سالمندان، بهترین کار برای کمک به شرایط جسمی اش می باشد. اکثر افراد اطلاع دقیقی در مورد نگهداری صحیح از سالمندان ندارند و به همین دلیل نمی توانند مراقبت های ویژه مربوط به سالمند خود را انجام دهند. پس اگر شرایط نگهداری از سالمند در خانه را ندارید، او را به خانه سالمندان ببرید تا با خدمات شبانه روزی و مراقبت های موثر، سلامت جسمی شان بهبود یابد.

آدرس خانه سالمندان استان همدان | معرفی خانه سالمندان

دلیل اصلی تاسیس خانه های سالمندان، افزایش سطح سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد سالمند است. این مراکز زیر نظر سازمان بهزیستی می باشند و وظیفه دارند که شرایط و امکانات لازم برای زندگی ایده آل افراد سالمند را فراهم کنند. امکانات پزشکی و توانبخشی موجود در این مراکز، زمینه را برای بهبود سریع تر سالمندان فراهم می کند و آن ها می توانند هرچه سریع تر بهبود یابند و به خانه های خود بازگردند.

برای آشنایی بیشتر در زمینهچالش های سالمندیکلیک کنید.

آدرس خانه سالمندان استان همدان | انواع خدمات در خانه سالمندان

اکثر آسایشگاه های سالمندان دارای امکانات رفاهی کافی و مجهزی هستند و کادر حرفه ای و آموزش دیده ای دارند که وظیفه شان رسیدگی به موقع، منظم و بی دغدغه به سالمندان است. از دیگر خدمات و امکانات آسایشگاه سالمندان، میlrm;توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • امکان اقامت دائم و موقت
  • تغذیه صحیح و مناسب با سلامت فرد
  • خدمات پزشکی
  • خدمات پرستاری
  • خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی
  • خدمات تفریحی
  • کار درمانی و گفتاردرمانی
  • و

مزایای خانه سالمندان

در خانه سالمندان، پزشکان و متخصصان حرفه ای فعالیت می کنند که سالمندان را از نظر پزشکی نظر دارند و در صورت بروز مشکل، مداخله پزشکی می کنند. همچنین به دلیل مراقبت های پزشکی روزانه، از بروز بیماری های جدید در سالمندان جلوگیری می شود و هرچه زودتر سلامت خود را به دست می آورند. از طرف دیگر، افراد سالمند در این مراکز با سالمندان هم سن خود ارتباط برقرار می کنند و به این نحو، تنهایی و اوقات فراغت خود را پر می کنند. نگهداری از فرد سالمندی که شرایط جسمی خوبی ندارد، برای اطرافیان و برای خود فرد بسیار سخت است. افراد در خانه سالمندان تحت مراقبت پزشکی ویژه قرار می گیرند و با بهبود حال جسمی، به خانه و نزد فرزندان خود برمی گردند.

آدرس خانه سالمندان استان همدان | معایب خانه سالمندان

به طور معمول، سالمندان به دلیل شرایط جسمی و روحی و کاهش استقلال شان، دچار افسردگی می شوند و در صورت رفتن به خانه سالمندان، از فرزندانشان دورتر شده و افسردگی شان شدیدتر می شود. زندگی در خانه سالمندان عادی و روتین است و باعث می شود که روحیه آن ها مختل شود. دلتنگی و دوری از فرزندان برای سالمندان مناسب نیست پس اگر قصد دارید که والدین خود را به خانه سالمندان بسپارید، حتما به دیدار آن ها بروید و اجازه ندهید که احساس دلتنگی کنند و این طور فکر کنند که شما آن ها را فراموش کرده اید. امید به زندگی و روحیه بالا از مهم ترین عوامل تاثیرگذار در حال جسمی و روحی سالمندان است.

برای شناخت بیشتر در زمینهعلائم افسردگیودرمان افسردگیکلیک کنید.

آدرس خانه سالمندان استان همدان | استانداردهای لازم برای خانه سالمندان

به طور کلی مراکز خصوصی نسبت به مراکز دولتی و خیریه ها از سطح استاندارد بالاتری برخوردار هستند و امکانات رفاهی بیشتری دارند. البته استاندارد کلی برای آسایشگاه سالمندان را بهزیستی مشخص می کند و همه مراکز باید این استانداردها را رعایت کنند. استانداردهای کلی در خانه سالمندان شامل موارد زیر می باشد.

_ کادر پزشکی و پرستاری حرفه ای
_ خدمات روان درمانی
_ داشتن برنامه های تفریحی در محیط آسایشگاه
_ شرایط محیطی تمیز و مناسب
_ داشتن آسانسور برای جابجایی سالمندان
و.

چگونه والدین سالمند را برای رفتن به خانه سالمندان قانع کنیم؟

برای اینکه فرد مسن در خانه سالمندان اذیت نشود، لازم است که حتما او را قانع کرده تا با رضایت خود به آن جا برود. با والد میانسال خود صحبت کنید و به ایشان اطمینان دهید که این کار به معنی بی علاقگی شما به او نیست و شما می خواهید که بهترین شرایط را برای مراقبت از او فراهم کنید تا هرچه سریع تر بهبود یابد و با سلامت بیشتری نزد شما برگردد. اگر او را بدون رضایت به خانه سالمندان بفرستید، شرایط بسیار سختی را برایش به وجود می آورید و ممکن است این تفکر در او به وجود بیاید که شما قدرنشناس و ناسپاس هستید. اگر هم به او قول دیدار مداوم را می دهید، حتما به وعده خود پایبند باشید و نگذارید احساس کند که فراموش شده است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینهمشاوره خانوادهکلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینهخانه سالمندانمی توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسیحامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره9099075228و از تهران با شماره9092305265تماس بگیرید.

منبع :آدرس خانه سالمندان استان همدان

برخورد با شخصیت نمایشی | رفتار درست با اختلال شخصیت نمایشی

قصه گویی برای کودکان | مزیت‌ها و روش صحیح قصه گفتن برای کودک

مشکلات مرتبط با تکالیف مدرسه را چگونه رفع کنیم ؟

مهارت تصمیم گیری درست | چگونه قدرت تصمیم گیری را زیاد کنیم؟

آدرس خانه سالمندان استان کهگیلویه و بویراحمد

آدرس خانه سالمندان استان قم

آدرس خانه سالمندان استان گلستان

سالمندان ,خانه ,استان ,های ,همدان ,شرایط ,خانه سالمندان ,سالمندان استان ,در خانه ,استان همدان ,آدرس خانه ,خانه سالمندان استان ,سالمندان استان همدان ,برای اطلاعات بیشتر ,برای دریافت مشاوره

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله
negintikcavir ويدئوها و مطالب آموزشي مشاوره‌اي در زمينه رشد و هدايت تحصيلي برا پسرونه در دیار نیلگون خواب مطالب اینترنتی آهنگ بی کلام خوانندگان ایرانی هتل هاي شيراز postcl وبلاگ گروه آموزشی دینی و قرآن متوسطه دوره دوم استان آذربایجان غربی